טיפים לכתיבת קורות חיים

כשאנו כותבים את מסמך קורות החיים שלנו, אנחנו רוצים להעביר מי אנחנו מבחינה מקצועית, לשכנע את המעסיק שאנחנו מתאימים ולהרשים אותו בצורה הטובה ביותר כך שיזמן אותנו לשלב ראיון עבודה. רובנו חושבים שככל שנוסיף עוד ועוד מידע וככל שנכתוב בשפה גבוהה יותר (עד כדי לעיתים לא מובנת), כך מסמך קורות חיים יהיה שיווקי יותר וירשים יותר את המראיין. לא תמיד הדבר הוא נכון.

חשוב לזכור כי כאשר מעסיק מפרסם משרה במודעות דרושים, הוא מקבל מאות של קורות חיים. אל תשלו את עצמכם. הסבירות הגבוהה היא שהוא לא יושב וקורא את כל קורות החיים שהגיעו לידיו. המציאות היא שהמעסיק / המראיין מעביר מבט חטוף  על קורות החיים שקיבל, ומקדיש לכל מסמך כזה פחות מחצי דקה. הוא לא באמת קורא את כל מה שכתוב במסמך קורות חיים שלנו. המעסיק עובר על קורות חיים בחיפושו אחר המילים המשקפות כישורים וניסיון תעסוקתי הרלוונטי למשרה. למשל, אם המעסיק מחפש אנשי מכירות ובמבט ראשון על מסמך קורות חיים לא ראה מילים כגון: מנהל מכירות, נציג מכירות, ניהול מו”מ, יכולת מכירתית, מבחינתו המועמד לא עבר דרישות סף ראשוניות, ולכן מסמך קורות חיים כזה לא יקבל הזדמנות לקריאה מעמיקה יותר על ידי המעסיק, ובטח לא לעבור לשלב הבא בתהליך, זימון לראיון עבודה.

על מה לשים את הדגש בכתיבת קורות חיים?

נראות – כיצד מסמך קורות החיים נראה? הדבר משפיע מאוד על תחושת הקורא אותו. אם המסמך כתוב בצורה לא מאורגנת, מבולבלת, עמוסה, לא שיטתית- זה נותן תחושה דומה לגבי הבנאדם מאחורי קורות החיים. עליכם לוודא שמסמך קורות החיים שלכם נכתב באופן נקי ומסודר, שמירה על פונטים זהים ומרווחים זהים. לא פחות חשוב מכך, זה נושא שגיאות הכתיב. אנשים לא אוהבים לראות שגיאות כתיב במסמכים אז חשוב מאוד שאחרי שסיימתם לכתוב, עברו על קורות החיים שלכן ותוודאו שהכתיבה נטולת טעויות.

 תוכן – חשוב לזכור כי כשאנו שולחים קורות חיים למשרה מסוימת, לאותה משרה יש דרישות מסוימות. עלינו לכתוב את קורות החיים שלנו, כך שיתאימו באופן הרלוונטי ביותר למשרה המבוקשת. למשל, אם אנו שולחים קורות חיים לתפקיד של מנהל פרויקטים- חשוב להראות בקורות חיים ניסיון בהובלה והנעה של תהליכים. דוגמא נוספת, אם אנו שולחים קורות חיים לתפקיד רכש הדורש ידע במערכתERP חשוב להדגיש כי עבדנו עם מערכת זו במסגרת הניסיון המקצועי שלנו.

אם אתם שולחים קורות חיים למספר תפקידים שונים, הכינו כמה נוסחים לקורות החיים שלכם. כל מסמך ידגיש את הכישורים והניסיון הרלוונטיים שיש לכם לתפקידים השונים.

 מיקוד – כמו שציינו קודם לכן, המעסיק לא יבזבז זמן בקריאה ממושכת של קורות חיים ארוכים, עמוסים במידע ופרושים על פני שלושה עמודים, לפחות. סביר להניח שהוא יתייאש מקריאתם עוד לפני שהתחיל. לפיכך, הישארו ממוקדים במסר העיקרי שאתם רוצים להעביר, תמצתו את הניסיון התעסוקתי שלכם אך ורק בתפקידים המשמעותיים שעשיתם, בתחומי האחריות העיקריים שלכם וביוזמות המובילות שהובלתם. יש להשתדל ולמקד את כל המידע על פני דף אחד בלבד. נכון, אתם אולי מגיעים עם ניסיון נרחב וארגז כלים מרשים, אך השאירו את הפירוט הנרחב יותר על כל אלו לשעת הראיון.

 “התנהגות האדם בתהליך חיפוש עבודה מעצבת את חלון ההזדמנויות התעסוקתיות שלו”