דינאמיקה קבוצתית

יותר ויותר ארגונים מכירים ביתרונותיה של הדינמיקה הקבוצתית ככלי אבחון משמעותי לכל טווח התפקידים בארגון (מהתפקיד הזוטר ביותר ועד הבכיר ביותר), מתוך ההבנה כי טעות בגיוס עובדים היא בעל השפעות רבות על הארגון בכמה ממדים, כשהבולטים בהם: עלויות ומוטיבציית עובדים .

דינמיקה קבוצתית הינה כלי נפוץ מאוד באבחון מועמדים לתפקידים שונים, המאפשר בחינה התנהגותית חיה של המועמד במצבים המדמים מצבי עבודה. מבחן זה מורכב ממספר סימולציות הרלוונטיות לעיסוק, ומאפשר בחינה של קשת תכונות ודפוסי התנהגות הנחוצים למילוי התפקיד: יכולות ניהוליות, התנהלות תחת לחץ, יוזמה, עבודת צוות, תקשורת בינאישית, כושר ביטוי ויכולות שכנוע, יכולת הסתגלות, שיטתיות בעבודה, ביטחון חברתי ועוד.

יתרונותיה של דינמיקה קבוצתית:

  1. עומק אבחוני –  דינמיקה היא כלי אבחוני משלים לראיון העומק הפרונטאלי. לצד היכרות אישית ומעמיקה עם המועמד בראיון עבודה, נרצה גם לבחון את התנהלותו בזמן אמת. הדינמיקה הקבוצתית מאפשרת לנו להכניס את המועמד למצבי עבודה אמיתיים ולבחון כיצד מתנהג בתוכם. התנהגות המועמד במהלך הדינמיקה הקבוצתית היא למעשה שיקוף של דפוסי החשיבה, ההתנהגות והתגובות שלו במצבים אחרים בחיים. מועמדים שונים תופסים עמדות שונות בקבוצה לגבי כוח, מרכזיות, שיתוף פעולה, עשייה, תוצאות ועוד. בנוסף, מגוון המשימות בדינמיקה מאפשר לנו להבנות סיטואציות שונות ומורכבות המותאמות לתפקידים שונים.
  2. יעילות – הדינמיקה הקבוצתית מאפשרת לנו לבחון מספר רב של מועמדים בו-זמנית ומתוכם לבחור את אלו המתאימים לנו ביותר ולהמשיך איתם בלבד בתהליך הגיוס. כנגזרת לכך, באופן אוטומטי, אנו חוסכים זמן יקר, וכידוע, זמן שווה כסף. הרבה כסף.
  3. השוואתיות- בדינמיקה קבוצתית הומוגנית, קרי, כלל המשתתפים בה נבחנים לאותו תפקיד, יש יתרון משמעותי בבחינת ההשוואתיות. דינמיקה מסוג זה מאפשרת לנו לא רק לבחון מספר מועמדים בו-זמנית, אלא להשוות בין כלל המועמדים לאותו התפקיד ולבחור את המועמד הטוב והמתאים ביותר עבורנו, עבור הארגון.