בירור פרטים לפני ראיון עבודה

זימנו אתכם לראיון עבודה ? אלו הפרטים שחשוב שתשאלו בראיון עבודה טלפוני

זומנתם לראיון עבודה, עברתם הכנה לראיון עבודה, סידרתם את קורות החיים שלכם בצורה מקצועית והתאמצתם רבות לקראת ראיון העבודה. ואז, כשאתם מגיעים לראיון עבודה, מתחוור לכם פרט משמעותי שהופך את העבודה ללא רלוונטית עבורכם.

קחו לדוגמא שלושה סיפורים שונים של לקוחות שלי :

הראשון, זומן לראיון עבודה למשרה שחשק בה מאוד. הבחור לקח יום חופש מעבודתו הנוכחית ונסע למקום הראיון שהתקיים במרחק שעה וחצי נסיעה ממקום מגוריו. כשהגיע סוף סוף לראיון העבודה, הבין שמדובר בשכר נמוך משמעותית ממה שמרוויח כיום וממה שמוכן להשתכר.

השני, סיפר לי שהגיע לראיון עבודה, ורק במהלכו הבין שמדובר בחצי משרה ולא משרה מלאה.

השלישי, לקוחה, סיפרה כי חיכתה במשך חודש לראיון עבודה לו חיכתה במשך מספר שבועות.  רק מהלך ראיון העבודה הבינה כי מדובר בעבודה בחו”ל.קשה להאמין אה?!

כמובן שהאינסטינקט הראשוני שלנו הוא להאשים את המעסיק- איך הוא לא נותן פרטים כאלו? למה לא מפרסם אותם בתיאור המשרה? ועוד….

תעצרו! רוב המעסיקים, מלבד אולי כמה יוצאים מן הכלל, כן מפרסמים את הפרטים הרלוונטיים ביותר למשרה, אולם קורה שלעיתים, אתם מפספסים פרט קטן שיכול להיות מאוד משמעותי אחר כך. כאשר אתם מחפשים עבודה, אתם עוברים על כמה עשרות של מודעות דרושים ועוברים ברפרוף על כל אחת מהן.

לא מדובר באחריות המעסיק בלבד. זה בעיקר האחריות שלנו משום שמדובר בזמן שלנו, במאמצים שלנו וגם בכסף שלנו. האחריות היא שלנו לברר כמה שיותר פרטים על המשרה.

כשמתקשרים לזמן אתכם לראיון עבודה, זו ההזדמנות הטובה ביותר “לחלוב” כמה שיותר מידע מהמעסיק הפוטנציאלי. לא להתבייש לשאול שאלות, כל עוד הן רלוונטיות כמובן. בררו על שעות עבודה, שכר, תחומי אחריות, היררכיה, מיקום וכו’ בזמן הראיון הטלפוני. בנוסף, מומלץ מאוד גם להיכנס לאתר של החברה ולקרוא עליה קצת כדי לקבל מושג יותר טוב לקראת מה אנו הולכים.

שימו לב כי לא תמיד ידברו איתנו על שכר במעמד הראיון הטלפוני, אולם תמיד נוכל להגדיר את ציפיות השכר שלנו, כך שמי שמראיין אותנו בטלפון יידע אם רלוונטי להמשיך איתנו הלאה.

העסקה הזו היא הדדית- האם אנו מתאימים לתפקיד הוא לא הדבר היחידי שמוטל כאן על הכף, אלא גם האם התפקיד מתאים לנו.