חשיבות האבחון והמיון

בשוק העבודה הדינאמי של היום גיוס עובדים הינו תהליך מתמיד.

להבדיל מבעבר, קביעות בעבודה היא כבר מילה גסה, גם למעסיק אך גם לעובד. הדור החדש, דור ה-Y, כניסת דור ה-Z וכל מה שביניהם, לא רואה את עצמו נשאב לתוך ארגון ליותר מ- 5 שנים, וגם אם הוא חושב שכן, ההזדמנויות בחוץ צצות חדשות לבקרים והופכות מפתות יותר ויותר. עובדה זו דורשת מארגונים לגייס עובדים, באופן כמעט תמידי, למגוון רחב של תפקידים, לאו דווקא אלו הפשוטים יותר.

גיוס עובדים הינו תהליך יקר מאוד לארגון, הרבה יותר ממה שאנו כמעסיקים נוטים לחשוב, שכן לא מדובר רק בעלות פרסום מודעת דרושים, אלא בגורמים יקרים הרבה יותר כמו למשל: זמן מנהל מראיין (סינון קורות חיים, ביצוע ראיון עבודה טלפוני), השקעה בחפיפת העובד החדש, שכר עבודה עבור “100 ימי החסד” של העובד החדש וכדומה. באם העובד החדש לא מתאים ועוזב את התפקיד לאחר תקופה קצרה, הארגון מפסיד סכומים אדירים של כסף.

בהינתן מצב זה, כל ארגון ישאף למינימום טעויות בתהליך גיוס העובדים שלו ולתהליך גיוס עובדים מקצועי, איכותי ובעל יכולת ניבוי גבוהה. ברור שלעולם לא נוכל לנבא באופן מוחלט התאמה של עובד לתפקיד ולארגון, אבל כן נוכל להקטין את חוסר הוודאות על ידי שימוש בכלים מקצועיים שנבנו באופן ייעודי לאבחון מועמדים ומועברים על ידי אנשי מקצוע מהתחום.

אבחון מועמדים הינו תורה שלמה, מקצוע העומד בפני עצמו. הוא אינו בגדר התרשמות כללית מהמועמד, אלא נשען על כלים אובייקטיביים המדמים מצבי עבודה והינם בעלי תוקף ניבוי גבוה. היכולת לאבחן מועמדים באופן מקצועי ונטול פניות מתבססת על ניסיון, רכישת מיומנויות ויכולת אבחנה דקה.